26 Following
skiingsteam1

skiingsteam1

SPOILER ALERT!

Kancelaria Upadłość Konsumencka

https://prawnik136.bloggersdelight.dk/2021/11/09/kancelaria-upadlosc-konsumencka/
https://lundgaardnelson74.werite.net/post/2021/11/09/Kancelaria-Upad%C5%82o%C5%9B%C4%87-Konsumencka
https://blogfreely.net/jacketopen77/kancelaria-upadlosc-konsumencka
https://blogfreely.net/wrenchzipper8/kancelaria-upadlosc-konsumencka
https://rzeszowprawnik083.bloggersdelight.dk/2021/11/10/kancelaria-upadlosc-konsumencka/

Kancelaria Upadłość Konsumencka Sytuacja osoby zadłużonej a upadłość konsumenckaPrzeglądając fora o tematyce finansowej i kredytowej coraz to systematyczniej możemy się natknąć na pytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym krótkim artykule będę się starać rzucić trochę światła na powyższe zagadnienie. W prostych słowach możemy, bowiem mówić o ogłoszeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już wcześniej w rodzimym systemie prawnym, niemniej jednak do tej pory mogły z niej skorzystać tylko podmioty prowadzące działalność gospodarczą (np. spółki akcyjne). W chwili obecnej (a dokładniej od końca grudnia 2009 roku) o obwieszczenie upadłości mogą się starać również osoby prywatne - konsumenci.

Niemniej jednak, aby upadłość konsumencka stała się faktem każda osoba, która się o nią stara musi spełnić wiele przesłanek. Na wstępie pozostaje wykazać, że jesteśmy niewypłacalni (oznacza to, iż ze swoich dochodów nie jesteśmy w stanie spłacać naszych comiesięcznych deklaracji - klasyczny przykład osób, które wzięły dużo zobowiązań i sumy rat przewyższają pozyskiwane zarobki). W następnej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy składać w sądzie musimy wskazać, iż zadłużenie powstało w sposób przez nas niezawiniony, np. padliśmy ofiarą oszustwa albo pożyczek z lichwiarskim procentem.

Upadłość konsumencka to sprawa rzeka i przy wnoszeniu właściwego wniosku jest konieczna fachowa wiedza. Wobec tego stosownym rozwiązaniem jest korzystanie ze wsparcia profesjonalnego pełnomocnika w osobie adwokata lub radcy prawnego.